Південна міська територіальна громада
Харківська область, Харківський район

Звіт КУ "Центра надання соціальних послуг" за 2024 рік

Дата: 18.04.2025 14:32
Кількість переглядів: 33

 

                                                             Звіт про роботу

Центра надання соціальних послуг Південної міської ради

за 2024 рік

       Центр надання соціальних послуг Південної міської ради функціонує з

1 березня 2021 року, створений рішенням IIсесії (II засідання) VIII скликання від 23 лютого 2021 року.

       Центр надання соціальних послуг Південної міської ради (надалі – Центр), проводить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних і позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, поваги прав і гідності підопічних.

       Пріоритетними напрямками роботи Центру є:

  • забезпечення реалізації державних, міських програм, щодо роботи з сім’ям/особам, які потрапили в складні життєві обставини;
  • надання соціальних послуг сім’ям із дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • забезпечення соціального супроводу прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;
  • соціально-профілактична, інформаційно-просвітницька робота, щодо формування навичок здорового способу життя, запобігання вчиненню правопорушень, формування стандартів позитивної поведінки, в тому числі серед груп ризику,
  • здійснення соціального супроводу осіб, які перебувають у конфлікті з законом;
  • проведення перевірок цільового використання коштів при народженні дитини
  • надання соціальних послуг особам, які зазнали домашнього насилля чи жорстокого поводження.

 

        Загальна кількість штатних одиниць 26, фактична кількість 25.

       Для організації роботи було складено та затверджено план роботи Центру надання соціальних послуг Південної  міської ради на 2024р., велася робота з нормативною документацією, проводилося обстеження матеріально – побутових умов проживання, акти оцінки потреб осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою виявлення потреб громадян у соціальних послугах, складаються акти внутрішньої оцінки якості соціальних послуг по кількісним та якісним показникам відносно до державних стандартів, складались плани, договори, графіки відвідувань, індивідуальні плани, надавали щомісячну звітність. Відповідно до номенклатури справ здійснювалася робота з  діловодства.

         У Центрі надаються такі соціальні послуги: догляд вдома, соціальна адаптація,  соціальна інтеграція та реінтеграція, екстрене (кризове) втручання, консультування, інформування, соціальний супровід, представництво інтересів, посередництво, соціальна профілактика, паліативний догляд, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування.

        До структури Центру входить  відділення соціальної допомоги вдома (надалі – Відділення), у якому запроваджено надання соціальних послуг безоплатно, на основі диференційованої плати та на платній основі. У зв’язку із запровадженням воєнного стану на території України, Виконавчим комітетом Південної міської ради  прийнято рішення № 98 від 07 вересня 2022 року про скасування виплат за надання соціальних послуг на час дії воєнного стану.

        Діяльність Відділення спрямована на допомогу у веденні домашнього господарства, підтримання життєдіяльності і соціальної активності громадян похилого віку, пенсіонерів, осіб з інвалідністю, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Відділення проводить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг.

        Також Рішенням XXI позачергової сесії VIII скликання від 10 травня 2023 року створено сектор з соціальної роботи (надалі – Сектор), який увійшов до структури Центру. У секторі працює завідуюча сектору та  фахівець із соціальної роботи, які забезпечують на ранньому етапі виявлення сімей, які опинились у СЖО, запобігають появі нових проблем та сприяють збереженню біологічної сім’ї.

       Соціальна робота фахівців із соціальної роботи ЦНСП Південної міської ради спрямована на:
 -  раннє виявлення, облік та соціальний супровід сімей, які опинилися в СЖО;
 -  проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на формування засад усвідомленого, відповідального батьківства;
 -  інформаційно–просвітницька робота по створенню прийомних, патронатних сімей та забезпечення соціального супроводу таких;
  -  надання послуг, соціальна підтримка сімей,  які опинилися в СЖО;
  - проведення інформаційно-просвітницьких, профілактичних заходів у дитячому та молодіжному середовищі.

         У липні поточного року Рішенням XXIX сесії VIII скликання Південної міської ради від 12 липня 2024 року було створено 1 штатну одиницю – фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, який приступив до роботи 25 листопада 2024 року. За період з 25 листопада 2024 року по 31 грудня 2024 року, до фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб звернулися 15 осіб, з них: 9 ветеранів війни, 2 члена родини ветеранів війни та 4 члена сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

         Насамперед діяльність фахівця спрямована на надання фахової підтримки та професійного супроводу ветеранів та ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів на шляху переходу від військової служби до цивільного життя. Мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим захисникам та захисницям на шляху до безперешкодного отримання реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг. Зокрема, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надає роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій та пільг, наприклад, з питань оформлення відповідних документів, тощо.

       За 2024 рік у Центрі було надано соціальних послуг 1438 особам, з них 280 громадян обслуговано у відділенні соціальної допомоги вдома (148 – у міській місцевості, 132 – у сільській).

       На обліку у Центрі, станом на 01.12.2024р. перебуває 6 сімей опікунів піклувальників, в яких виховуються діти, позбавлені батьківського піклування.

       Також на території громади функціонує ДБСТ, в яких виховується 6 дітей, який знаходиться на соціальному супроводі на постійній основі.

       У розрізі послуг за звітний період надано послуг:

догляд вдома – 280 осіб, яким надано 137252 послуги;

соціальна адаптація –82;

соціальна інтеграція та реінтеграція – 4;

екстрене (кризове) втручання – 0;

консультування -   458;

інформування – 349;

соціальний супровід – 25 сімей (в них 49 дітей);

представництво інтересів – 129;

посередництво – 125;

соціальна профілактика – 202;

паліативний догляд – 7687;

соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування – 12 опікунів-піклувальників, де на утриманні перебувають 17 дітей.

        За звітний період працівники Центру проходили семінари, конференції, навчання, тренінги для підвищення кваліфікації, загалом онлайн було 40 тренінгів. Також директорка, завідувачки та фахівець проходили офлайн тренінги, у Харкові, Києві, Полтаві та Дніпрі. Фахівець із соціальної роботи пройшов курс підвищення кваліфікації фахівців із соціальної роботи «Соціальна робота» (на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна) та отримала відповідне Свідоцтво. Соціальні робітники пройшли навчання та отримали сертифікати, на підставі якого мають право надавати соціальну послугу паліативного догляду.

        Центром налагоджено взаємодію та  партнерство з БФ та ГО, з метою надання комплексних соціальних послуг сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах, проведення благодійних заходів. Загалом за 2024 рік Центр співпрацював ГО «Відповідальні громадяни», Міжнародний комітет порятунку (IRC), Humanity & Inclusion, БФ «Стабілізейшн Суппорт Сервісез». А також, з метою удосконалення соціальної роботи на території громади, поліпшення життєдіяльності громадян, які потребують сторонньої допомоги та для забезпечення мешканців нашої громади якісною психосоціальною допомогою Центр надання соціальних послуг Південної міської ради, співпрацює з ВБФ «Деполь Україна» та  надає психологічні консультації.  

        В продовж звітного періоду соціальні робітники надали допомогу в оформленні паспорта для одинокого непрацездатного громадянина похилого віку, сприяли отриманню технічних засобів реабілітації, для громадян, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні, надавалась допомога у  в оформленні субсидії для ОНГ (34 послуги) та в оформленні зимової допомоги.

         З метою реалізації державної політики щодо протидії насильству проводила свою роботу координаційна рада з питань реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. 

       Здійснювались заходи в межах повноважень Центру у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків.

          У Центрі також надаються соціальні послуги особам, які постраждали від домашнього насильства, за 2024 рік отримали послуги 35 сімей, їх проінформовано як діяти у повторних випадках вчинення насильства та шляхи запобігання вчиненню дій кривдника. З кривдниками проведено соціальну профілактику та надано попередження про адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинені дії.

         Центром відповідно до чинного законодавства України та  графіків надавалися до ХОДА, ХРДА, Управління соціального захисту населення ХРДА та департаменту соціального захисту населення ХОДА щомісячні, щоквартальні, піврічні та річні звіти.

         Загалом за 2024 рік Центром було надано 272 інформації та відповіді  на листи від ХОДА, ХРДА, ДСЗН  ХОДА, УСЗН ХРДА та від інших організацій.

Під час воєнного стану фахівцями Центру надавалися консультації та проводилась роз’яснювальна робота з сім’ями/особами, які отримують соціальні послуги, щодо безпечної поведінки під час повітряних тривоги, про місця можливого укриття, надавалася психосоціальна підтримка. Наголошувалося на потребі формування «тривожної валізи».

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», фахівцями здійснюються перевірки цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини, за 2024 рік було перевірено 24 родини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь