28 ЖОВТНЯ – 80 РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ
Цей день був встановлений указом Президента «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
28 жовтня вшановують пам’ять усіх українців, які під час Другої світової війни віддали життя, звільняючи рідну землю від нацистських окупантів.
З перших днів війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна двічі прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності.
Вигнання нацистів з України тривало майже 700 днів. Наприкінці 1942 року, 18 грудня, було визволено перший населений пункт – село Півнівка на Луганщині.
27 жовтня 1944 року було звільнено місто Ужгород, а 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання нацистських військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.
Усталеною датою визволення України від гітлерівців вважається 28 жовтня 1944 року.
За даними Українського інституту національної пам’яті, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців були вивезено для примусових робіт до Німеччини під час окупації. На території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено 16 тисяч промислових підприємств.
Вже третій рік поспіль Україна відзначає День визволення від нацистів на тлі повномасштабної російської агресії, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.
У цей пам`ятний та сумний день ми повинні вкотре усвідомити значення слова МИР.