Зміни в патронатному вихованні.
Зміни в патронатному вихованні.
Збільшення винагороди, ФОП.
Патронат над дитиною — це професійна послуга тимчасового виховання дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть про них дбати.
“Діти, які потрапляють у патронатні сім’ї, іноді навіть посеред ночі, — у стресі, налякані, потребують неймовірної кількості турботи. Надавати цю турботу і не вигоріти — це важка робота. Тому вона має визнаватися і належно забезпечуватись”, — говорить міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
30 травня Кабінет Міністрів України підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.
Ось основні зміни:
✅ Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.
✅ Збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).
✅ Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.
✅ Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя).
✅ І це далеко не все. З повним переліком змін можна ознайомитись за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/23767.html
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» розпочався у березні. На участь у ньому відібрали 184 громади з 21 області. Це лише початок, бо кожна дитина має право зростати в родині.