Кожен третій четвер листопада у світі відзначають Міжнародний день відмови від куріння.
КНП "Центр первинної медичної допомоги 1 Харківського району"
Кожен третій четвер листопада у світі відзначають Міжнародний день відмови від куріння.
Щороку від хвороб, спричинених курінням, помирає понад 8 млн курців (з них 1,2 млн — пасивні курці), а світова економіка втрачає понад $1,4 трлн.
Згідно з Глобальним опитуванням дорослих щодо вживання тютюну (Global Adult Tobacco Survey — GATS, 2017), серед теперішніх курців віком 15 років і старше понад 60% хочуть кинути курити. Варто пам’ятати про те, що куріння — це не просто звичка. Куріння — це залежність, яка може бути досить сильною та якої може бути непросто позбутися.
Що ж робити для того, аби успішно кинути курити?
Знайдіть мотивацію, яка буде важливою саме для вас. Наприклад, турбота про здоров’я своє або рідних, економія коштів, тощо. Єдина умова — вона має бути достатньо вагомою для вас.
Встановіть дату відмови від куріння — день, коли ви повністю відмовитеся від тютюну. Варіанти на кшталт «з нового року» або «через місяць» не працюють. Має бути обраний конкретний день.
Заручіться підтримкою рідних і близьких, адже часто саме найближче оточення може стати причиною зриву. Поговоріть з рідними і друзями заздалегідь, розкажіть їм про те, що хочете кинути курити, і попросіть підтримати.
Складіть план відмови від куріння. Це не формальність, а важливий інструмент, який може допомогти.
Якщо у вас високий рівень нікотинової залежності, варто подумати про використання медикаментів. Однак, перед тим, як приймати будь-які препарати, варто проконсультуватися з лікарем.
Головне, про що варто пам’ятати, — кинути курити може бути непросто, але цілком реально. Це підтверджує досвід багатьох курців, які свою залежність побороли.
До речі, відмова від куріння набула особливої актуальності сьогодні у контексті пандемії COVID-19, адже доведено, що курці мають більше шансів інфікуватися COVID-19, вищий ризик розвитку ускладнень та смерті. Зокрема, це стосується як тих, хто курить звичайні сигарети, так і користувачів кальянів, систем для нагрівання тютюну та електронних сигарет. Тому ще раз нагадуємо, що курити шкідливо, не залежно від того, що саме.
Кидайте курити і будьте здорові!
Джерело: Центр громадського здоров’я України