Патронатні сім’ї та патронатний вихователь.
Патронатні сім’ї та патронатний вихователь.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками чи законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Патронатними вихователями можуть бути: громадяни України, які виявили бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; які мають досвід виховання дитини; відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні; не мають судимості; стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; надали відповідний пакет документів, пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання.
Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; підкинуті, знайдені діти; безпритульні діти; діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні; інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Основні завдання патронатних вихователів:
- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
- соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
- створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
- підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
Патронатна сім’я дає дитині можливість незалежно від статі, віку та термінів перебування, рости в люблячій сім’ї, а не в дитячому будинку. У подібних випадках дитина, яка поміщена в патронатну сім’ю, має можливість пожити «в гостях», що рятує її від важкої психологічної травми; шанс повернутися до своєї рідної сім’ї.
Якщо Ви виявили бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, звертайтеся до Південної міської ради за адресою: м. Південне, вул. Гагаріна 82.
Директор ЦНСП
Південної міської ради Вікторія АЗАРОВА