Південна міська територіальна громада
Харківська область, Харківський район

Правила мінної безпеки: відеоінструкції в межах кампанії «Помічай зміни»

Дата: 29.07.2024 13:37
Кількість переглядів: 128

Правила мінної безпеки: відеоінструкції в межах кампанії «Помічай зміни»

Фото без опису

Знати правила мінної безпеки — це мати змогу зберегти життя та запобігти непоправної шкоди здоров’ю у разі необхідності. Особливо зараз, коли Україна є найбільш замінованою країною у світі внаслідок повномасштабного вторгнення росії. За оцінками ДСНС, 26% території країни потенційно забруднені мінами. Українці ризикують зіштовхнутися з мінною небезпекою у лісах, парках, садах і полях, а також на озерах і річках, на березі моря та автошляхах. 

Які правила мінної безпеки потрібно знати перш за все? Що робити, коли бачиш незрозумілий предмет? Як допомогти людині, якщо поруч небезпека? Про це можна дізнатися з коротких відеоінструкцій у межах кампанії «Помічай зміни».

Зупинися

«Зупинися»  перше рішення, якщо побачив щось підозріле. Часто цікавість людини починає вести боротьбу зі свідомістю і набутими знаннями – і, на жаль, перемагає. Тому і з’являється бажання наблизитися, порозглядати та й навіть доторкнутися. А це вже вкрай небезпечно, і цього категорично не можна робити. 

Вибухонебезпечних предметів існує понад 100 видів. Це і — ручні гранати, артилерійські та касетні боєприпаси, протипіхотні міни. Кожен із них є небезпечним. Тож, якщо натрапиш на щось підозріле, краще не шукати в собі експерта та не радитися з «цікавістю», а згадати перше важливо правило — зупинися.

https://youtu.be/Yc_dm_j-VL4?si=Xh_JgiOaKor4U_Uu

Не чіпай

Важко не панікувати у разі небезпечної знахідки. Водночас важливо зберігати голову холодною та не починати діяти таким чином, щоб зашкодити собі. Тож правило просте: бачиш підозрілий предмет — зупинися та не чіпай!

https://youtu.be/37Vi1-O8uTY?si=pujcdn3jqv24Gz19

Відійди тим самим шляхом

Важливо відійти тим самим шляхом від місця знахідки. 

На вибухонебезпечні предмети можна натрапити поруч із дорогами та стежками, на полях, у лісосмугах, водоймах, біля зруйнованих від обстрілів будинків, складів та гаражів. Не можна підходити до залишених дитячих іграшок та телефонів. Це може виявитися саморобним вибуховим пристроєм. Користуйся правилом «Не твоє — не чіпай». А далі швидше відходь від місця знахідки тим самим шляхом в безпечне місце і негайно телефонуй 101. 

Негайно викликай 101

Не чіпай підозріли предмет, відійди від місця знахідки тим самим шляхом якомога далі в безпечне місце та телефонуй 101.

На червень 2024 року, за даними секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, від початку повномасштабної війни від вибухонебезпечних предметів постраждали 80 дітей, 15 з них загинули. Загалом від мін та інших вибухових предметів постраждали 673 українці, 297 — загинули. 

Кампанія «Помічай зміни» привертає увагу до реальної небезпеки, з якою зіштовхуються українці в лісах, парках, на автошляхах… Усі ці місця стали зонами ризику внаслідок війни. Матеріали кампанії інформують про те, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів: зупинитися, не чіпати, дзвонити 101.

Більше пізнавального контенту у межах кампанії «Помічай зміни» — у соціальних мережах ДСНС.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь